Вадим Чагаровський: І знову про ціни на газ

Вадим Чагаровський, голова Спілки молочних підприємств України

Останнім часом ціни на природний газ для підприємств зросли до 47 000 грн/тис. куб. м. Молочні підприємства, які взимку вже були у ситуації, яка через ріст цін на енергоносії ставила їх перед ризиком зупинення виробництва, спільно зі Спілкою молочних підприємств України змогли довести необхідність введення преференцій для виробників соціально значущих товарів. Ситуацію врятувала організація аукціонів, де можна було укласти договори на пільгові закупівлі.

З квітня практика аукціонів припинилася, а зараз ціни на газ різко пішли вверх. Якщо в липні ціна газу була на рівні приблизно 32 – 34 000 грн/тис. куб.м, то зараз вона зросла більш ніж на 15 тис. грн.

Експерти-енергетики висловлюють думку, що зараз різко обвалилася пропозиція від постачальників, які вичікують, не продаючи газ, і стверджують, що з тим рівнем ренти, що зараз встановлено, газ не може бути дешевшим за 40 000 грн/тис. куб. м.

Зараз немає галузі, яка б не мала проблем. Але. Є продовольча безпека держави. Молочні підприємства, які навіть в умовах війни не припиняли виробництво, розуміють свою відповідальність перед українцями і повністю забезпечують наш ринок молочними продуктами. При цьому ростом ціни на газ вони знову поставлені в умови, які в кінцевому результаті ставлять під загрозу продовольчу безпеку країни.

СМПУ закликає уряд не забувати про життєво важливі галузі харчової промисловості, не випробовувати їх на міцність і врегулювати питання ціни енергоносіїв. Ми хочемо вірити, що держава подбає про харчові галузі як важливий сектор економіки і створить можливості зберегти підприємства, які зможуть продовжувати працювати для наших людей, для економіки країни, для Перемоги.