Вадим Чагаровський: Молочна галузь потерпає через війну

Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський в ефірі 24 каналу розповів, чи вистачить українцям молока та як зростуть ціни.

Молочна промисловість, як і інші галузі, дуже постраждала через війну Росії проти України. Ціни на молочні поодукти вже зросли, а до кінця року можливе ще незначне здорожчання.

Вадим Чагаровський розповів, що під час війни на тимчасово окупованих територіях зупинилося 37 молокопереробних підприємств.

Також зменшується виробництво молока внаслідок скорочення великої рогатої худоби. Спілка молочних підприємств прогнозує, що до кінця року молочна галузь переробить близько 3 мільйонів тонн сировини.

За словами Вадима Чагаровського, попри те, що Україна втратила багато молочної продукції на окупованих територіях у зоні бойових дій, молока українцям вистачить: зокрема, через зменшення кількості споживачів молока на внутрішньому ринку та вимушеної міграції/переміщення населення за кордон.

Також є проблеми, пов’язані з рахунками торговельних мереж. Зокрема, супермаркети та магазини затягують виплати. Протермінована заборгованість складає близько 600 мільйонів гривень.

На переконання голови СМПУ, аби вийти з цієї кризи, перш за все, потрібна підтримка тваринництва державою, щоб не допустити скорочення поголів’я худоби. Також варто відновити програми державної підтримки для молочних підприємств.

Як зростуть ціни на молоко в Україні

Вадим Чагаровський пояснив, що до війни на внутрішньому ринку українці споживали близько 4 мільйони тонн молока. На сьогодні на складах накопичилося 10 тисяч тонн сухого молока, 6 тисяч тонн сухої сироватки та 3 тисячі тонн вершкового масла. Це продукція, яку раніше постачали за кордон через морські порти.

За його словами, зараз молоко вже подорожчало через здорожчання палива та збільшення ціни на саму сировину.

«Я думаю, що ціни на молоко збільшаться не більше, ніж інфляція, яку сьогодні прогнозує уряд. Йдеться про 17 – 20%. До кінця року ще можливе подорожчання на молоко, але незначне, бо його й так подорожчало за ці 3 місяці, – зауважив голова СМПУ.