Вадим Чагаровський: Позиція СМПУ стосовно деяких законодавчих ініціатив

Проєктом Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти” №3516 передбачено введення терміну “харчові молочні продукти, що імітують молоко і молочні продукти” та встановлюються вимоги до їх маркування та реєстрації. Цей законопроект стосується Закону України “Про молоко та молочні продукти”, зміни до якого і пропонуються.

Треба відмітити, що до самого Закону “Про молоко і молочні продукти” з 2004 року, коли його було прийнято, вносилися численні зміни. Давно піднімається питання про відміну цього закону. Ми у Спілці молочних підприємств України впевнені, що чергове внесення поправок не покращить закон, а принесе нові складнощі учасникам ринку.

Згаданий законопроєкт створює чергову проблему, яка може бути переведена в політичну площину: узаконення в Україні термінів для продуктів, що імітують молоко та молочні продукти, і яких в нормативних документах ЄС немає, може бути розцінене як перепона до імпорту цих продуктів в Україну.

Законопроєктом №3516 передбачено також введення розділення молочних та імітаційних продуктів на полицях. В маленьких магазинах це неможливо. Пропонується також 25% доплата за сировину ґатунку екстра, але не вказано фінансові джерела такого стимулювання.

СМПУ вважає, що законопроект №3516 потрібно відкликати, оскільки він не відповідає принципам євроінтеграції України. Такої ж позиції дотримуються EBA (European Business Association), СПУ та Ліга виробників харчової продукції.