Вадим Чагаровський: Про деякі зміни, яких потребує молочна галузь

Виступаючи перед учасниками виїзних слухань Комітету ВР з питань земельної та аграрної політики, голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський торкнувся деяких питань молочної галузі, які важливо вирішити найближчим часом:

Експлуатаційні дозволи: запропоновано надати право інспекторам Держпродспоживслужби анульовувати експлуатаційний дозвіл підприємств, які користуються статусом “тимчасового припинення діяльності” більш ніж 3 місяці.

Фальсифікація: необхідно надати юридичне визначення терміну “фальсифікація” та законодавчо визначити кримінальне покарання за випуск фальсифікату.

Статистика: Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин має закінчити свою роботу з ідентифікації, бо сучасний стан обліку худоби в господарствах населення не дає достовірних цифр поголівʼя (яке насправді значно менше за деклароване статистикою). Відповідно, за таких умов неможливо отримати достовірні цифри виробництва молока.

“Закон про молоко та молочні продукти” – цей закон, прийнятий 2004 року, потрібно відмінити, оскільки він не відповідає вимогам ЄС. В Україні протягом останнього десятиріччя прийнято достатньо законів, гармонізованих з законодавством ЄС, щоб забезпечити безпечність і якість молочної продукції