Вадим Чагаровський: розмінування сільськогосподарських земель – справа держави

Внаслідок повномасшабного вторгнення росії в Україну тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення залишаються замінованими. Така складна ситуація із замінуванням земель ставить суттєву загрозу для аграрного бізнесу, створює ризики для життя аграріїв, призводить до втрати інвестицій та можливостей для модернізації агросектору.

В інтерв’ю телеканалу Суспільне ТБ голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський зазначив, що неможливість засіяти нерозміновані поля для отримання грубих кормів загрожує зменшенням поголів’я, і, відповідно, скороченням виробництва молока.

Щоб зберегти поголів’я, фермери зараз передають худобу в інші господарства, де немає проблеми з використанням полів. За розмінування 1 гектара з фермера вимагають від 24 до 150 тисяч гривень. Цього не повинно бути. Розмінування – не проблема фермера. Оплачувати розмінування повинна держава. Кошти, в тому числі грантові, у неї на це є. Фермери мають більш наполегливо вимагати державної оплати цих робіт.

Коментуючи останні рішення Польщі стосовно заборони імпорту українських молочних продуктів, Вадим Чагаровський зазначив, що ця заборона, безумовно, створює проблеми нашим експортерам, але ще відчутніше вона вдарить по польським підриємцям. Адже український молочний експорт в Польщу в 5 разів менший, ніж польський в Україну. І у разі дзеркальних заходів зі сторони України польський бізнес нестиме значні втрати. Але є надія, що здоровий глузд переможе і заборону буде відмінено.