Вадим Чагаровський: більшість переробних підприємств потребує модернізації

У довгостроковій перспективі в Україні залишиться 80-90 молокопереробних підприємств, бо 112 – забагато для вітчизняної молочної галузі. На це знадобиться 500 млн євро інвестицій.

Про це Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський заявив на Всеукраїнському практичному форумі «Молочна ферма: важливо втримати собівартість», який відбувся 10 жовтня у Львові.

На форумі обговорені наступні теми:

Способи зменшення собівартості виробництва молока, перспективи галузі, налагодження виробництва з доданою вартістю, освоєння нових ринків збуту, оптимізація керування фермою в умовах обмеження людських ресурсів;

Ефективне впровадження нових технологій для покращення операційних процесів у господарстві, способи підвищення продуктивності ВРХ, механізми покращення якості молока без підвищення його собівартості;

Досвід боротьби з хворобами ВРХ різної етіології, зниження ембріональної смертності, профілактика інфекційних ускладнень після отелень, утримання високого статусу здоров’я поголів’я.

Вадим Чагаровський наголосив, що більшість переробних підприємств потребує модернізації.

«Ось у вересні з’явилася програма, за якою 150 млн грн кредитів може брати переробне підприємство. Гадаю, що це матиме позитивні наслідки для молочної галузі», – вважає Вадим Чагаровський.  

Нині на перероблення надходить лише 50% виробленого молока. Виробництво молочних продуктів у 2022 році скоротилося на 22%. За  його твердженням, менше молокопереробних підприємств офіційно показували свою діяльність.

«10 компаній переробляють понад половину обсягів молока. Вже сформувалися великі гравці, які, на моє переконання, нарощуватимуть свою вагу», – додав експерт.

Довгострокова стратегія розвитку молокопереробки також передбачає збільшення виробництва молочних продуктів на внутрішній ринок до 7 млн тонн, а їхнього експорту – до 1 млн тонн у перерахунку на молоко.

«Ми очікуємо будівництво п’яти нових молокопереробних підприємств: з виробництва дитячого харчування, сироробного, для експорту, ще двох – для покриття потреб внутрішнього ринку. Реалізація таких проєктів потребує близько 1 млрд євро інвестицій», – зазначив Вадим Чагаровський.

На думку експерта, в Україні назріває побудова вертикально інтегрованого виробника молочних продуктів.

«Уже є виробники молока, які мають понад 100 тонн сировини і замислюються над тим, аби будувати переробні підприємства», – зауважив він.