Вантажівки з українською молочкою заблоковані на кордоні з Польщею

На українсько-польському кордоні накопичилась велика кількість вантажівок із молочною продукцією, які пройшли українську митницю і не можуть потрапити на територію Польщі.

Про це повідомив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур, передає «Інтерфакс-Україна».

Польська сторона перестала пропускати фури після заборони уряду Польщі на ввезення та транзит українського зерна та десятків інших видів сільськогосподарської продукції.

«До Європи Україна експортувала дві позиції: суху сироватку та згущене молоко. Вони почали займати хороші позиції в Європі. Основним споживачем цієї продукції була Польща», — сказав Дідур.

За даними СМПУ, українську молочну продукцію з моменту обнулення Європейським Союзом мита купували країни Балтії, Німеччина, Нідерланди, Ірландія.

Виконавчий директор СМПУ уточнив, що для європейського споживача втрата української молочної продукції «не буде ударом», оскільки у Європі спостерігається профіцит молочної продукції та досить висока конкуренція на ринку.

Водночас він наголосив, що «відкриття європейського ринку для української молочної продукції багато в чому було підтримкою України та нашої економіки».

За його словами, протягом воєнного періоду Україна змушена була відправляти молочну продукцію на експорт через Європу. Звідти вона йшла у двох напрямках: безпосередньо до Європи та через Румунію, Туреччину на традиційні ринки збуту — Близький Схід та Середню Азію.

За оцінками Арсена Дідура, структура експорту молочної продукції торік виглядала 50:50: половина безпосередньо до європейських країн, ще половина — до Середньої Азії та Близького Сходу.