Верховна Рада підтримала впровадження європейських вимог до матеріалів, що контактують з харчовими продуктами

1 червня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону № 4568 «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами», над розробкою якого активно працювали фахівці Мінекономіки та Проєкту міжнародної технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».

За дане рішення проголосували 316 народних депутатів.

Проєкт Закону визначає вимоги до упаковки харчових продуктів і будь-яких матеріалів, що контактують з ними, та спрямований на посилення захисту здоров’я та інтересів споживачів.

Мова йде про встановлення вимог до безпечності:

1) пакувальних матеріалів, таких як папір, картон, фольга, плівка, скло, деревина, текстиль, пластик тощо;

2) посуду і кухонного приладдя та матеріалів, з яких вони вироблені (кераміка, метал, скло тощо);

3) матеріалів, які містить упаковка (фарб, клеїв, лаків, силіконів, воску, смоли тощо).

“Прийняття проєкту Закону сприятиме виробництву, обігу та використанню в Україні безпечних матеріалів і предметів, призначених для контакту з харчовими продуктами. І цей проєкт є останній елемент, необхідний для побудови в Україні європейської системи безпечності харчової продукції”, – сказав заступник Міністра Сергій Глущенко.

Нагадаємо, 10 березня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав проєкт Закону №4568 та рекомендував Парламенту ухвалити його в першому читанні.

Детальніше з проєктом Закону можна ознайомитись за посиланням: cutt.ly/wnhtIug