Відбулася зустріч молочних асоціацій України та Польщі

17 червня 2024 року в Білостоці за ініціативи Арсена Дідура, виконавчого директора Спілки молочних підприємств України та Агнешки Малішевської, директора Польської молочної палати, відбулася зустріч представників молочних асоціацій України та Польщі.

У зустрічі взяли участь представники урядів обох країн: Віктор Канцурак, Державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України та Стефан Краєвський, Державний секретар Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі.

Під час зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ визначає польсько-українську співпрацю в таких сферах:

• сприяння та підтримка намірів українського молочного сектору щодо гармонізації діяльності відповідно до вимог ЄС через співпрацю в рамках Євроінтеграційного комітету СМПУ;

• формування та донесення до Уряду та громадян спільних позицій, думок та інформації щодо торгівлі молочною продукцією, в тому числі в контексті майбутньої інтеграції України до Європейського Союзу;

• підтримка постійного діалогу між представниками молочної галузі України та Польщі;

• участь експертів у розробці спільної «Дорожньої карти євроінтеграції українського молочного сектору», яка включатиме конкретні кроки, часові рамки та відповідальність за їх виконання, а також механізми моніторингу та оцінку прогресу.

Співробітництво між сторонами за цим Меморандумом здійснюватиметься у наступних сферах:

• обмін досвідом у сфері євроінтеграції польської та української молочної промисловості;

• надання консультацій та рекомендацій щодо гармонізації законодавства України з законодавством ЄС в молочній галузі;

• спільна підтримка ідеї галузевого підходу до продовження паритетної торгівлі на національному та європейському рівнях;

• взаємне інформування про поточні тенденції та зміни в законодавстві сторін, що стосуються молочної галузі;

• налагодження контактів та організація спільних заходів у форматі Україна-Польща-ЄС.

Підписаний Меморандум є чітким сигналом для урядів України та Польщі, а також для колег з інших країн ЄС, що польський молочний сектор хоче відігравати провідну роль в обміні знаннями та інформацією щодо вступу України до ЄС.

Це тривалий процес, але якщо польська та українська молочні галузі мають конкурувати між собою, вони повинні конкурувати на рівних. Їх умови виробництва та переробки мають бути єдиними. Польські та українські колеги хочуть співпрацювати, ділитися інформацією, знаннями та досвідом, спільно визначати свої позиції на ринках третіх країн.

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.