Відновлення аграрного сектору до показників довоєнного періоду займе не один рік

Таку думку в телеефірі висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, все залежатиме від напрямку агросектору. Звісно, найшвидший цикл відновлення — в рослинництві, хоча розмінування — досить складна процедура. А також у птахівництві. Але якщо скласти всі фактори воєдино, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору займе орієнтовно 2-3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часів.

Тарас Висоцький наголосив: у 2023 році аграрії готуються засіяти усі можливі площі, зокрема, сподіваються на розмінування територій, які вже деокупували Збройні Сили України. Жоден гектар не залишиться незасіяним.

Щодо перебоїв із електроенергією на виробництвах, то, за його словами, у багатьох випадках вони є доволі критичними.

«Ми маємо декілька стратегій: одна з них — забезпечити виробництва генераторами. Також міністерство наразі приймає заявки, зокрема, від тваринницьких ферм для включення їх до переліку критичної інфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли», — наголосив перший заступник міністра.

Щодо того, як вплине на собівартість виробництва робота сільгосппідприємств на генераторах, Тарас Висоцький зазначив, що подорожчання буде незначним.

«Ми порахували, що підвищення коливатиметься на рівні близько 3-5%. Важливо, суттєвого зменшення виробництва за ці кілька місяців не відбувалося. Це є підтвердженням, що більшість аграріїв переналаштувались на роботу в скрутних умовах і  продовжують працювати», — зазначив він.