Віталій Коваль: Пріоритет Мінагрополітики – розвиток тваринництва

“Неможливо розвинути сильний агросектор без тваринництва. Тому пріоритет Мінагрополітики – розвиток тваринництва. Ми бачимо великі перспективи в цьому напрямку”, – наголосив Віталій Коваль, міністр агрополітики і продовольства України, в своєму інтерв’ю інформаційному агентству «Interfax-Ukraine».

“Нещодавно Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з бізнесом в Рівненській області наголосив, що програми підтримки аграріїв мають тривати 3-7 років. Державні програми підтримки аграрного сектору повинні бути прогнозованими та довгостроковими, працювати на перспективу, а не точково. Це про стабільність для українських аграріїв, особливо у тваринництві та довгострокових інвестиційних проєктах. Ми вже розпочали розробку відповідних програм.

Маємо максимально напрацювати для всіх підгалузей агросектору програми розвитку. Для цього спонукаємо бізнес-спільноти створювати власні проєкти.

На жаль, у суспільстві недооцінюється значення галузевих програм. Але вони показують основні вектори та пріоритети розвитку. Усі міжнародні інституції вчать, що до зустрічі з урядовцями вони читають держпрограми, вивчають поставлені пріоритети і потім допомагають вибудовувати стратегічну сталість. Крім того, саме галузеві держпрограми забезпечують передачу знань при будь-яких політичних змінах.

Як міністр мушу передати інерцію розвитку. Наступнику буде легше підсилювати напрацьовані проєкти. Навіть якщо вони будуть трансформуватися під вимоги часу, конструктивна інерція державної машини не залежатиме від особистості. Час одного героя – це неправильно. Має бути командна робота на наступні покоління.

Крім проєкту держпрограми тваринництва дуже активно напрацьовуються зараз напрямки розвитку в рибальстві, меліорації, овочівництві, насінництві. До певної міри, вони спрямовані на вирішення проблем імпортозаміщення. Адже 2024 року Україна витратила $440 млн на імпорт овочів, $380 млн – на насіння, близько $1 млрд – на рибу. Це забагато. Наявність імпорту свідчить про сформований ринок споживання. Якщо він залежить від імпорту, його потрібно якісно замінити.

Якщо деталізувати проєкт держпрограми по розвитку тваринництва, то він передбачає інвестиції в будівництво ферм на рівні 9 млрд грн, і ці будівництва вже розпочалися”, – наголосив Віталій Коваль.

Спілка молочних підприємств України системно відстоює інтереси національного молочного сектору. Серед пріоритетів: розробка та реалізація ефективної стратегії розвитку, надання виробникам та переробникам молока дієвої державної фінансової підтримки для посилення позицій української молочної продукції на зовнішніх ринках та підвищення її доступності для українських споживачів.