Внутрішні продажі сиру в Україні скоротилися, експорт зростає

Внутрішні продажі сиру сповільнилися на тлі масових ракетних обстрілів росією та загального погіршення економічного становища українців.

Про це повідомляє «Інфагро».

Як наголошують експерти, на ситуацію негативно впливає дорогі сири на полицях магазинів. Тому виробники мусять стимулювати продажі частішими акціями зі зниженням ціни.

Проте базові прайси продавці не мають наміру знижувати, більше того, деякі навпаки приймають рішення про хоча б незначне, але збільшення їх, мотивуючи подорожчанням сировини, уточнюють аналітики. В жовтні сировари вперше за тривалий період пробують збільшувати і експортні ціни.

Окремі сировари зниження внутрішнього попиту компенсують збільшенням обсягів експорту в Європу. Зараз уже приблизно п’ята частина від загального виробництва напівтвердого сиру в Україні направляється на зовнішні продажі. Такого не було з моменту закриття росією свого ринку в 2015 році. Більш ніж половина вивезеного сиру відправлена у Польщу. За три квартали обсяг експорту сиру збільшився приблизно на 40%, зазначають спеціалісти.

Водночас обсяги зовнішніх продажів сирних продуктів і плавлених сирних продуктів значно скоротилися. Продовжує скорочуватися імпорт твердого, напівтвердого і білого сирів, але обсяги ввезення в Україну ще досить значні.