ВРАНЦІ ЧИ ВВЕЧЕРІ: КОЛИ КРАЩЕ ПИТИ МОЛОКО

Молоко – корисне для організму, але лише за умови, якщо його правильно пити.

У світі дієтології час відіграє ключову роль. Деякі продукти варто їсти тільки зранку, інші корисніше ввечері, а в певні години краще не їсти взагалі. Коли йдеться про споживання молока, час також може значно вплинути на те, як із нашим організмом взаємодіятиме його широкий харчовий профіль. За словами індійських експертів з нутриціології, найкращий час для вживання молока – вечірні години, особливо перед сном.

Ця рекомендація ґрунтується на розумінні циркадного, тобто добового ритму нашого тіла та поживного складу молока. Молоко є природним джерелом амінокислоти триптофану, котра є попередником серотоніну та мелатоніну, нейромедіаторів, які регулюють настрій і сон. Вживання молока ввечері забезпечує заспокійливий ефект, сприяє розслабленню та покращує якість сну. Окрім того, користь молока впливає на кістки, адже напій багатий кальцієм і вітаміном D. Вечірня кружечка молока гарантує ефективне засвоєння цих поживних речовин, а в результаті й зміцнення кісток, зубів і загального здоровʼя.

Однак важливо зазначити, що індивідуальні переваги та дієтичні обмеження можуть відрізнятися для різних людей. Для тих, хто страждає непереносністю лактози або дієтичними обмеженнями, вечірнє споживання молока користі не принесе. У такому випадку можна замінити його мигдальним чи соєвим молоком, або ж, якщо непереносність часткова, безлактозним молоком.

Також індійські дієтологи часто радять додавати в молоко спеції, щоб розширити спектр корисних речовин в напої. І не забувайте трішки підігріти молоко перед тим, як споживати. Холодне молоко може бути приємним і освіжаючим, але перед сном нам потрібно заспокоїти організм, а теплі напої справляються з цим найкраще.

hospodar.ua