Втрати економіки України через новини про війну

Безповоротні втрати української економіки на тлі повідомлень про загрозу вторгнення військ РФ в Україну з січня становлять $2-3 млрд. на місяць. Такі цифри заступник голови Офісу президента України Ростислав Шурма озвучив в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Він наголосив: передусім йдеться про зупинення інвестицій, додаткову інфляцію, втрати у туристичній сфері, скорочення авіаперевезень. Інвестори ставлять проекти на паузу, зовнішні кредитні ринки тимчасово закриті.

 До цього додався ще й спекулятивний тиск на фінансові ринки, який блокує запозичення, тисне на курс. Спекулятивний тиск на валютний ринок становить близько 1,5-2 мільярди доларів.

«Якщо ситуація стабілізується інформаційно хоча б у такому стані як зараз, то больовий поріг підніметься і через два місяці таких втрат вже не буде» – прогнозує заступник голови ОП.

За його словами, уряд вживатиме додаткові стабілізаційні заходи для відновлення ситуації та сподівається на міжнародну підтримку.

Перший транш (йдеться про макрофінансову допомогу від Євросоюзу) буде практично без умов. Умови для другого траншу найближчим часом будуть узгоджені, і він буде у другому півріччі. Зараз процес узгодження умов триває – йде дискусія.

Посадовець також додав, що залучення коштів під гарантії США відбудеться найближчим часом – протягом місяця-двох.

«Зараз йде обговорення деталей і механізмів. Цим займається Мінфін як відповідальний орган» – зауважив Ростислав Шурма.