ВВП України зріс на 4% попри блокування західних кордонів

Українська економіка продовжує зростати навіть попри те, що минулого місяця польські перевізники блокували наземні пункти пропуску автомобільних вантажів. ВВП у листопаді 2023 року зріс на 4% порівняно з листопадом минулого року.

За січень-листопад 2023 року зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% порівняно з відповідним періодом минулого року, повідомляє Міністерство економіки України

«У листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини під час доставки продукції автомобільним транспортом. Водночас робота українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці внаслідок блокади польсько-українського кордону», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, насамперед цим скористались виробники аграрної та металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За оцінками міністерства, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і у підсумку, за попередніми оперативними оцінками, спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%.

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін — до 0,5% за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися — з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у листопаді. Це навіть менше, ніж у деяких країнах Євросоюзу. Так, за даними Євростату, в листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії — 8%, Угорщині — 7,7%, Ісландії — 7,4%, Словаччині/Румунії — 6,9%, Польщі — 6,3%, Хорватії/Болгарії — 5,5%.