Постачальники молочної продукції вже не підвищують ціни, але у магазинах продукти все одно дорожчають

Випуск свіжих молокопродуктів ще продовжує зростати, але темпи цього росту істотно зменшились. Про це повідомляє Інфагро.

Причиною цього називають не обмежені можливості виробників, а скорочення споживчого попиту, погіршення платоспроможності населення та стрімке зростання інфляції.

Зважаючи на обмежений попит, виробники зараз уже не можуть збільшувати ціни на свіжі молочні продукти. Зростання ж цін у торговельних мережах пояснюється здорожчанням логістики.

Слабкий попит на фоні зростання пропозиції сприяє відновленню акційних розпродажів, це означає, що прибутковість виробників молокопродуктів знову знизиться.

За висновками фахівців, у найближчі тижні кардинальних змін на ринку свіжих молокопродуктів не відбудеться: безпосередньо виробники піднімати ціни не будуть, а от в магазинах вони нижчими не стануть через вартість транспортних перевезень в Україні.

Імпорт свіжих молокопродуктів поки що особливо не впливає на загальне збільшення пропозиції. В цілому за минулий місяць в країну було завезено незначний обсяг молока і кисломолочних продуктів, який не можна розцінювати як конкуренцію для вітчизняних виробників. В поточному місяці прогнозують значно менший імпорт, оскільки свіжі молокопродукти вже виключено зі списку критичного імпорту.