Як країни G7 підтримають український агроекспорт та чи здорожчає в Україні продовольство

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів про допомогу країн G7 та ЄС щодо забезпечення продовольчої безпеки у світі, про перебіг посівної кампанії в Україні, а також про те, чи варто чекати зростання цін на базові харчові продукти.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Зокрема, коментуючи ситуацію в тваринництві, Тарас Висоцький зауважив, що за оцінками Мінагрополітики, в середньому по галузі втрачено до 10–15%. Йдеться про тимчасово окуповані території або ті, де продовжуються активні бойові дії.

«Продукція тваринництва у нас завжди вироблялася понад внутрішнє споживання – частина експортувалася. Тому це не є критична величина втрат для продовольчої внутрішньої безпеки. У нас є достатньо потужностей, щоб повністю забезпечити українців м’ясом різних видів, а також молочною продукцією та яйцями» – наголосив він.

Стосовно здорожчання цін на продовольство посадовець повідомив, що сьогодні в Україні дещо знизились ціни на кормову базу. Разом з тим, підвищилися ціни на пальне – це єдиний, але важливий фактор серед складників собівартості.

«Тому на сьогодні один фактор перекриває інший – підстав для різкого здорожчання продовольства немає.

Як завжди, є класичні сезонні зміни. Ми зараз входимо в пік сезонних цін, але надалі вони знижуватимуться аж до осені.

Далі глобально все залежатиме від цін на енергоносії» – підкреслив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.