Як вибрати найкорисніший продукт з біфідобактеріями: поради експертів
Біфідобактерії – це особливі бактерії, які виконують ряд найважливіших функцій в травній системі. Тому для здорової роботи кишечника так важливо вживати продукти, в яких вони містяться. Як купити продукт з біфідобактеріями, щоб отримати від нього максимум користі, радять експерти-сировари.
Виберіть правильний продукт
Представники корисної мікрофлори містяться як в уже звичних всім кисломолочних продуктах, так і в тих, які у споживача не асоціюються з «біо / біфідо» продуктами. При цьому користь останніх нітрохи не менша, а іноді навіть більша, ніж у вищезгаданих молочнокислих продуктів. Хорошим прикладом є унікальний для українського ринку продукт – тверді сири, збагачені біфідобактеріями (Bifidobacterium) Animalis subsp. Lactis.
Уважно вивчіть склад
Корисними є тільки кисломолочні продукти, які містять живі культури: Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium, Bifidus і Lactobacillus acidophilus. Також важливо не плутати написи на етикетці: «Живі та активні культури» і «Виготовлений на основі живих лактобактерій». Остання – не більше, ніж хитрий прийом, який дозволяє виробникові ввести в оману з цілю продати непотрібний продукт.
Зверніть увагу на дату виготовлення і термін придатності
Термін придатності кисломолочного продукту з корисними живими бактеріями не повинен перевищувати 7 днів. Справа в тому, що чим ближче кінець терміну зберігання продукту, тим менше в ньому стає бактерій. За ГОСТом на кінець терміну придатності кількість молочнокислих бактерій в молочнокислому продукті не повинна бути меншою ніж 1 ? 107 КУО / г (КУО – колонії утворюють одиниці – живі мікроорганізми, молочнокислі бактерії). Зазвичай на етикетці продукту вказують кількість КУО на 1 м. Якщо термін придатності йогурту, кефіру та іншого кисломолочного продукту – більше 7 днів, значить він містить консерванти, відповідно, корисних «живих» біфідобактерій в ньому немає.
Порахуйте, скільки днів минуло від дня виготовлення
Кисломолочний продукт з біфідобактеріями корисно впливає на організм, тільки якщо його вжити в перші 5 днів з дня виготовлення. Це пояснюється способом його виробництва. C додаванням корисних бактерій в пастеризоване молоко відбувається вироблення молочної кислоти. Таке середовище проживання стає непридатним для виживання біфідобактерій і вони починають гинути.
Однак в твердому сирі корисні бактерії зберігаються довше. Оскільки в ньому відсутня сироватка і кислоти, а середовище проживання біфідобактерій на протязі всього терміну зберігання продукту залишається практично незмінним. Завдяки такому «клімату», кількість біфідобактерій в ньому в кілька разів більше.
Унікальні «Біфідосир» і «Біфісир» ТМ «Новгород-Сіверський», завдяки спеціальній рецептурі, містять в 20 разів більше біфідобактерій, ніж будь-який кисломолочний продукт. Ці корисні мікроорганізми допомагають здоров’ю, виконуючи функцію санітарів: борються з хвороботворними бактеріями, синтезують речовини, що відповідають за імунітет, виводять з організму токсини і канцерогени. Для виготовлення сиру з біфідобактеріями використовується лише добірне високоякісне молоко з екологічно чистого регіону України (Чернігівщина), а також закваски європейської якості.
Їжте сир і залишайтеся здоровими!