Як зберігати м’які сири

Відповідно до визначення, яке використовують фахівці харчової промисловості м’який сир – це продукт харчування, який виготовляють з молока, а також вершків з додаванням молочнокислих бактерій або ж ферментів. Головною відмінністю м’якого сиру від всіх інших сортів криється в консистенції і зовнішньому вигляді продукту.

 М’які сири відрізняються своєю сирної або вершкової консистенцією. Як правило, м’які сири виробляють без якої б то не було додаткової обробки у вигляді копчення або ж плавлення. Всі м’які сири поділяються на дві основні категорії – свіжі або з скоринкою. Зустрічаються м’які сири з промитої або пліснявий скоринкою. У сучасному сироварінні існує величезна кількість різноманітних видів м’яких сирів, які зберігаються не тільки складом, але і способом виробництва. Однак, все без винятку види м’яких сирів характеризуються своєю високою харчовою цінністю, а також ніжну консистенцію і специфічний смак. Унікальність технології виробництва м’яких сирів полягає у виключенні процесів пресування, а також нагрівання створоженної молочної маси.

М’які сири мають вищий вміст вологи і повинні мати можливість дихати, якщо м’які сири не дихають, вони можуть накопичувати аміачні гази, які можуть зіпсувати смак.

Тому м’які сири не можна щільно загортати в харчову плівку, оскільки вони “потітимуть”.

М’які сири найкраще загорнути у вощений папір для сиру, пергамент для випічки або багаторазову вощену тканину, а потім покласти в контейнер.