Які фактори формують динаміку цін українського ринку

На динаміку цін українського ринку впливають обмеження енергопостачання та цінові тренди ринку ЄС, наголошують експерти Інфагро.

В другій половині жовтня вартість сировини в Україні постійно зростала. Терористичні акти країни-агресора призвели до обмежень  переробки молока та виробництва молочної продукції.

Енергетична криза стає головним фактором і для подальшого ціноутворення на ринку сировини. Обмеження для переробки вже вивільнили обсяги з вторинного ринку, в кінці місяця спричинивши зниження вартості молока і фракцій на споті.

За висновками фахівців, на ціну молока впливають не лише проблеми, пов’язані з постачанням електроенергії. Вартість товарів в ЄС в останні тижні демонструє стійкий тренд до зниження, що вже позначається на динаміці внутрішніх цін українського ринку і обмежує експортний потенціал українських компаній-експортерів молочної продукції. Це також буде впливати на стабілізацію сировинного ринку в листопаді.

Згідно з офіційними даними Держстату, виробництво молока в країні за січень-вересень склало 5,8 млн. тонн, що на 14,8% менше показника аналогічного періоду минулого року.

Продовжують демонструвати більш позитивну динаміку сільськогосподарські підприємства: зниження до минулого року становить – 6,8%. За оцінками, виробництво молока в областях, де не проходять воєнні дії, склало 4,6 млн. тонн, в областях, де проходили та/або проходять воєнні дії  – 1,2 млн. тонн.

За даними Держстату, поголів’я корів в Україні на 1 жовтня становило 1,4 млн. голів, що на 15% нижче показника минулого року на аналогічну дату (- 9,7% для с/г підприємств).

По поголів’ю також є оцінки по областях, де не проходять воєнні дії: 1118 тис. голів (80,3%). В областях , де проходили та/або проходять воєнні дії 274 тис. голів (19,7%).