Єврокомісія пропонує додаткові заходи для сприяння торгівлі з Україною

Після спільного засідання урядів України та ЄС у Києві 2 лютого, Єврокомісія опублікувала ряд рішень на підтримку зближення України і ЄС.

Деякі висновки щодо торгівлі, які мають значення і для «молочних» перспектив:

  • Єврокомісія продовжує сприяти Україні щодо подальшого використання повного потенціалу Угоди про асоціацію, включаючи Угоду про поглиблену та всеосяжну вільну торгівлю (DCFTA). У цьому контексті План пріоритетних дій на 2023-2024 роки, який визначає ключові сфери впровадження DCFTA, стане дорожньою картою для розширення доступу України до внутрішнього ринку ЄС. Комісія також оголосила про пакет технічної допомоги для ACAA (Угода про відповідність, оцінку та прийнятність промислової продукції).
  • Щоб підтримати Україну, Комісія також запропонувала додаткові заходи для сприяння торгівлі, зокрема призупинення імпортних мит на український експорт, і тепер запропонує продовжити дію таких заходів після червня 2023 року. Створення «ліній солідарності» також допомогло Україні експортувати та імпортувати необхідні товари, цими альтернативними маршрутами вже транспортовано понад 23 мільйони тонн зерна та супутніх продуктів.
  • Комісія також оголосила, що Україна приєднається до ключових програм ЄС. Сьогодні Комісія та Україна підписали приєднання до Програми єдиного ринку (SMP). Ця угода забезпечить Україні підтримку бізнесу, полегшення доступу до ринків, сприятливе бізнес-середовище, стале зростання та інтернаціоналізацію. Це дозволить Україні скористатися спеціальними конкурсами в рамках існуючих програм та ініціатив.

Джерело: UA -82.5