Єврокомісія пропонує скасувати мита для товарів з України на 2024 рік і ввести обмеження

Європейська комісія офіційно запропонувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Але разом з тим були запропоновані обмеження щодо імпорту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

Європейська комісія пропонує продовжити привілейовані умови торгівлі для України, включно з відтермінуванням введення імпортних мит і квот, ще на один рік. Головна мета полягає в забезпеченні економічної підтримки України в умовах поточного конфлікту.

У своїй пропозиції Європейська комісія внесла так званий “запобіжник” для сільськогосподарських виробників із країн ЄС із метою зменшення можливих протестів у країнах-членах, включно з Францією.

Як йдеться у заяві ЄК, для чотирьох видів продукції з України (йдеться про м’ясо птиці, яйця і цукор) передбачається механізм “екстреного гальмування”, щоб стабілізувати імпорт на рівні середніх обсягів у 2022-2023 роках. Це означає введення імпортних тарифів у разі перевищення обсягів імпорту.

Пільговий режим торгівлі з ЄС для України був введений після агресії Росії, і його дію продовжували регулярно. У 2023 році вже були введені обмеження на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України для країн ЄС