Єврокомісія схвалила план реформ України на 50 млрд євро

Європейська комісія 15 квітня підтримала український план реформ у межах механізму Ukraine Facility. Київ має виконати узгоджені умови, щоб отримати 50 мільярдів євро мікрофінансової допомоги протягом 2024-2027 років.

На сайті Єврокомісії зазначається, що план включає 69 реформ і 10 інвестицій, розбитих на 146 якісних і кількісних показників. Реформи охоплюють 15 сфер, включно з енергетикою, сільським господарством, транспортом, “зеленим” і цифровим переходом, людським капіталом, а також державними підприємствами, бізнес-середовищем, державними фінансами та децентралізацією.

Вони спрямовані на підвищення макроекономічної та фінансової стійкості України, поліпшення управління, підвищення потенціалу та ефективності адміністрації, підзвітності та чесності судової системи, підтримку розвитку приватного сектору та створення середовища, що сприяє сталому економічному зростанню. Очікується, що низка реформ допоможе Україні просунутися шляхом вступу до ЄС.

Цей план є основою для відновлення України і містить адекватні механізми захисту фінансових інтересів Євросоюзу.

Документ мають погодити члени ЄС, на що піде близько місяця, після чого Єврокомісія зможе виділити до 1,89 мільярда євро.

unian