Європарламент продовжив скасування мит на агропродукцію з України ще на рік

Європарламент на пленарному засіданні у Страсбурзі у першому читанні більшістю голосів підтримав продовження угоди про безмитну торгівлю з Україною на рік.

Як говориться у повідомленні ЄП, депутати 537 голосами (42 — проти, 38 — утрималися) схвалили пропозицію продовжити ще на рік призупинення ввізних мит, антидемпінгових мит і захисних заходів щодо українського експорту до Європейського Союзу на тлі агресивної війни росії, яка перешкоджає Україні торгувати з рештою світу.

Прийняте рішення почне діяти з 6 червня цього року, коли завершиться термін діючої угоди. За таке рішення проголосували 537 депутатів, 42 були проти, а ще 38 утрималися. У документі сказано, що після початку повномасштабної війни рф проти України, Європейська рада підтвердила свою готовність надавати Україні економічну та політичну допомогу.

Заходи торговельної лібералізації, які продовжили в ЄС для України, передбачають скасування будь-яких митних зборів. Такі правила стосуються двох типів продукції: овочів та фруктів, а також аграрної продукції та товарів переробки.

 З огляду на російську агресію проти України, що спричиняє необхідність продовження економічної підтримки України, а також з урахуванням того, що у червні 2022 року Україна отримала статус країни-кандидата, Єврокомісія запропонувала Регуляторні правила Європейського парламенту та Ради ЄС, що поновлюють заходи торговельної лібералізації, які мають застосовуватися на період одного року» – сказано у документі.