Європейський Союз на рік скасував мита і квоти на український експорт

Рада Європейського Союзу ухвалила положення, яке запроваджує тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торгові поступки щодо певних українських товарів. Це означає, що протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься.

Про це повідомляє Рада ЄС.

«Завдяки цьому рішенню ЄС зможе істотно підтримати економіку України. Неспровокована та невиправдана загарбницька війна росії проти України мала руйнівний вплив на виробничі потужності країни, транспортну інфраструктуру та її вихід до Чорного моря, а також на її ширші можливості торгівлі з рештою світу. Наслідки не можна недооцінювати як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні, з точки зору впливу на продовольчу безпеку», – йдеться у повідомленні Раді ЄС.

Зазначається, що відповідне рішення призупинить, зокрема:

  • усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені Поглибленою та всеосяжною зоною вільної торгівлі, які ще не були лібералізовані. Призупинення охоплює, зокрема: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року; фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам;
  • стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України;
  • застосування загальних правил імпорту щодо товарів українського походження.

Дане рішення набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.