Євросоюз остаточно схвалив продовження безмитного режиму для України

Рада Європейського Союзу 13 травня ухвалила рішення про призупинення імпортних мит і квот на український експорт до ЄС ще на рік.

Як говориться у повідомленні Ради ЄС, автономні торговельні заходи ЄС для України застосовуватимуться з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року та стосуватимуться тривалого призупинення всіх несплачених митних зборів і квот відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Регламент також включатиме два захисні механізми для захисту ринку ЄС:

– посилену версію існуючого захисного механізму, який застосовуватиметься на основі регулярного моніторингу, що дозволить Єврокомісії запровадити будь-який захід за умови дотримання певних умов;

– новий, автоматичний захисний механізм, який зобов’яже Єврокомісію знову запровадити квоти, якщо імпорт м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, круп і меду перевищить середнє арифметичне кількості імпортованих у другій половині 2021 року, у 2022 та 2023 роках.

Пре6м’єр-міністр України Денис Шмигаль відреагував на рішення Ради ЄС: «ЄС остаточно схвалив «торговельний безвіз» для України. Це безмитна та безквотна торгівля ще на рік. Важлива підтримка для наших виробників, експорту та економіки. Продовжуємо інтеграцію до ЄС у прискореному темпі».