З Новим роком та Різдвом Христовим!

Минув ще один рік роботи молочної промисловості в непростих умовах пандемії та економічної кризи. Протягом року тиск на галузь посилювався: зростання до захмарних висот ціни на молоко сировину, цукор, а тепер і на енергоносії, ускладнило роботу переробних підприємств та змусило деяких із них скоротити або й зовсім згорнути випуск продукції.

СМПУ не була спостерігачем ситуації. Ми робили і продовжуємо робити все, що можемо, щоб зберегти галузь та допомогти молочним компаніям. Результатом наших зусиль стало анулювання помилкового рішення про 14% ПДВ тільки в одній ланці виробничого ланцюга, що призводило до значних фінансових втрат молокозаводів. За ініціативою Спілки при Мінагрополітики було створено Робочу групу з питань молочної галузі, в роботі якої беруть участь також і представники виробників молока. Тепер проблеми галузі постійно у колі уваги Міністерства та Верховної Ради, де за участі СМПУ та інших харчових асоціацій йде обговорення законопроектів про торгівлю. У Верховній Раді створено депутатське об‘єднання «За розвиток молочної галузі України», що опікується проблемами галузі. За ініціативою Спілки нарешті буде проведено спеціальне розслідування стосовно імпорту сиру в Україну. Напередодні Нового року направлено лист Президенту країни з пропозицією стосовно ціни на газ, що може допомогти уникнути закриття молокозаводів. Ми продовжимо відстоювати інтереси галузі та українських споживачів у Новому році.

СМПУ бажає всім колегам, партнерам, а також тим, для кого ми працюємо – споживачам молочної продукції – миру, міцного здоров’я, вміння кооперуватися та знаходити вихід із складних ситуацій, яких, ми сподіваємося, у Новому році буде менше.