Захист прав споживачів в Україні відбуватиметься по-новому

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про захист прав споживачів» у новій редакції (№6134).

Як йдеться у повідомленні парламенту, зазначений законодавчий акт спрямований на наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС.

Безумовно, прийняття закону очікувала молокопереробна галузь, так як з 2014 року дія попереднього закону була призупинена щодо сфери харчової продукції. І відповідно, це позбавило споживачів харчової продукції захисту їх економічних прав.

У новій редакції Закону передбачено:

1. Проведення експертизи у незалежних акредитованих лабораторіях

2. Поширено захист прав споживачів при купівлі-продажу харчової продукції в інтернет-магазинах.

Також у Законі додається визначення «нечесної комерційної практики, що вводить споживачів в оману», а також визначення «агресивної комерційної практики».

 Здійснення контролю щодо нечесної комерційної практики делеговано Антимонопольному Комітету України в частині захисту споживачів від недобросовісної конкуренції.

 Спілка молочних підприємств України долучилася до розробки даного Закону, тому підтримує гармонізацію нашого законодавства до європейських положень та сподівається, що ЦОВ (Держспоживслужби України) отримає важелі для контролю якості та безпечності харчових продуктів та відповідно ґрунтовно буде захищати права споживачів та сумлінних виробників харчової продукції.