Спотова вартість сирого молока в ЄС після обвалу на свята в перші тижні нового року прогнозовано відновилась, але рівні все одно нижчі, ніж на початку грудня та однозначно нижчі закупівельних цін первинного ринку.
Про це говориться у повідомленні Telegram-каналу UA-82.5.
Зазначається, у січні закупівельні ціни на сире молоко в ЄС почали знижуватись. Ситуація характерна для всіх «молочних» країн, від Польщі до Великої Британії.
Вартість головних біржових молочних товарів, сухого знежиреного молока та вершкового масла в ЄС продовжує знижуватись. Українські експортери відчувають падіння цього попиту ще з середини грудня. В Україні в перших числах січня також спостерігалося традиційне падіння попиту на спотовому ринку. Але сировина просіла в ціні незначно і зараз залишається затребуваною (на відміну від знежиреного молока).
Відповідно до європейського тренду, вартість СЗМ та масла в Україні також знижується. Виробництво товарів невигідне через поточні ціни на сировину. Ситуація тут вже аналогічна європейській, уточнюють експерти.
За словами фахівців, різниця вартості українських та європейських котирувань відновилась, але вона мінімальна, а враховуючи дорогу логістику, її майже немає. Та навіть не це є проблемою, адже поточний надлишок сирого молока і запасів товарів у Європі зараз знижують попит трейдерів на українську продукцію.
Минулого тижня різниця вартості українського сирого молока проти ЄС на споті складає -16% (минулий тиждень -17%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -18% (минулий тиждень -20%).