Засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві: основні питання та рішення

Відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, участь у якому взяло керівництво Спілки молочних підприємств України.

За участі Голови СМПУ Вадима Чагаровського було внесено на порядок денний питання реалізації пілотного проекту «Електронна черга перетину кордону» щодо затвердження формування «Переліку швидкопсувних продуктів», які підлягають швидкому перетину кордонів.

Проект уже дозволив зменшити черги безпосередньо в пунктах перетину кордону. Однак вантажівки зі швидкопсувними продуктами не мають пріоритетності у проходженні черги. Представники бізнесу звернулися з проханням розробити механізм надання такої пріоритетності та визначити, які саме продукти вважатимуть швидкопсувними.

Мінагрополітики провело робочу зустріч з представниками бізнесу з метою обговорення вичерпного переліку швидкопсувних продуктів. Наразі Міністерство збирає пропозиції та обґрунтування від учасників ринку задля формування відповідного переліку.

Далі планується спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державною митною службою розглянути варіанти рішень надання пріоритетності перетину кордону при перевезенні таких вантажів.

Також вирішено проблему щодо надання квот/продовження дії дозволів на перевезення української продукції, видані уповноваженими органами Республіки Казахстан українським перевізникам. За результатами домовленостей сторін, наразі перевізники можуть користуватися торішніми квотами, а нові документи вже готуються Казахстаном.

Крім того, на Координаційні раді розглянули перспективу подальшого відшкодування ПДВ для експортерів та інші актуальні для галузі питання.

Нагадаємо, Координаційна рада була створена для вирішення проблемних питань у сфері розвитку транзитного потенціалу та логістики. До її складу входять представники Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Мінекономіки, Мінфіну, МЗС, Укрзалізниці, Держприкордонслужби, Держпродспоживслужби, Держмитслужби, Укртрансбезпеки, Адміністрації морських портів України, профільних асоціацій.