Завдання держави – зберегти поголів’я корів і молокопереробну галузь

Як відомо, Кабінет Міністрів значно розширив перелік товарів критичного імпорту, поповнивши його, зокрема, товарами військового призначення, м’ясом та їстівними субпродуктами, молоком та молочними продуктами, овочами, горіхами та іншими товарами.

Проте, СМПУ вважає, що необхідності в імпорті молочки немає. Адже навіть в умовах війни молочна галузь України продовжує працювати і повністю забезпечує країну високоякісними молочними продуктами.

За оцінкою виконавчого директора Спілки молочних підприємств України Арсена Дідура, оскільки стабільну роботу відновили близько 60-65% переробних підприємств, то з урахуванням залишків на складах – сиру, сирного продукту, сухого молока, згущеного молока, яке раніше відправлялося на експорт, попит на молочну продукцію цілком може бути задоволений вітчизняними підприємствами.

За прогнозами фахівців, обсяг виробництва молока-сировини в розрахунку на душу населення у 2022 році зросте із 212 кг у 2021 до 229 кг у 2022 році, що робить недоцільним імпорт молокопродуктів.

Тому внесення молочних продуктів до списків критичного імпорту – це марна витрата дорогоцінних валютних коштів. Крім того, наслідком завезення імпорту стане зменшення обсягів виробництва нашими молокозаводами і, відповідно, скорочення обсягів виробництва молока.

Уряд має підтримувати українських виробників молочної продукції І наразі одне з головних завдань держави – зберегти поголів’я корів і молокопереробну галузь.

Саме тому СМПУ наполягає на вилученні молокопродуктів зі списків товарів критичного імпорту.

Підтримуємо вітчизняного виробника!