Звіт ЄС: визначено п’ять найбільш конкурентоспроможних виробників молока після скасування квот

Згідно з новим дослідженням «Розвиток виробництва молока в ЄС після скасування квот на молоко», Бельгія, Данія, Люксембург, Нідерланди та Ірландія є одними з найбільш конкурентоспроможних країн-членів ЄС за темпами зростання виробництва молока після скасування квот на молоко у квітні 2015 року. Про це повідомляє  ukragroconsult з посиланням на Agriland.

Дослідження вивчало виробництво молока в 27 країнах-членах ЄС до і після скасування квот на молоко в 2015 році.

У ньому підкреслюється, що фермерські кооперативи займають велику частку ринку — понад 50% у скандинавських країнах, а також в Ірландії, Нідерландах, Франції та Австрії.

За даними останнього дослідження, однією з ключових характеристик молочного сектору ЄС після скасування системи квот є те, що він менш ізольований від змін цін на світовому молочному ринку, ніж це було раніше.

«За останні 20 років в ЄС посилилась волатильність цін на молоко», — йдеться у звіті.

Дослідження, підготовлене для Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європейського парламенту, показує, що виробництво молока в ЄС значно зросло за останні 20 років, частково завдяки розширенню ЄС, а останнім часом — завдяки скасуванню системи квот на молоко.

Однак за цей період молочний сектор Європи також зазнав низки структурних змін, серед яких: значне скорочення кількості молочних ферм, загальне збільшення середнього розміру молочної ферми та довготривале скорочення поголів’я молочних корів.

У звіті також підкреслюється, що попри підвищення конкурентоспроможності після скасування квот, система підтримки доходів в ЄС все ще залишаються значною, що свідчить про важливість такої політики.

Автори дослідження зазначають, що попри важливий внесок молочного скотарства в сільськогосподарське виробництво ЄС, сектор стикається з низкою економічних, екологічних та соціальних викликів.

Зокрема йдеться про екологічну політику як на рівні ЄС, так і на рівні країн-членів, що чинить все більший вплив на молочний сектор. Скорочення викидів парникових газів та покращення якості води має все більший вплив на молочний сектор ЄС, а в деяких країнах-членах вже стало настільки ж важливим, якщо не більше ніж розподіл фінансової підтримки відповідно до Єдиної сільськогосподарської політики ЄС.

«Різноманітний спектр екологічних зобов’язань може заплутати, відштовхнути та знеохотити молочних фермерів ЄС», — наголошують автори дослідження.

У дослідженні зазначається, що зближення цін на молочні продукти в ЄС та світі в останні роки відкрило більше експортних можливостей для молочного сектору ЄС. Водночас це спричинило волатильність цін на біржові молочні товари в ЄС і відповідно на молоко-сировину.